Taşkın TOPRAK

“Her şey hayal etmekle ve o hayale inanmakla başlar.”

Taşkın TOPRAK
ANTRENÖR
shadow

Selam! Ben İzmir Ege Basketbol Hocası Taşkın TOPRAK.

İzmir Ege Basketbol Spor Kulübü olarak amacımız;
Eğitim kalitesinden ödün vermeden, mümkün olduğu kadar çok sayıda öğrenciye kaliteli bir ortamda spor yapma olanağı sağlamak ve öğrencileri takım kadrolarına hazırlamaktır.

Çağdaş, güvenli ve sağlıklı spor alanlarında çocuklarımızın talep ve beklentilerini tam olarak karşılayarak koşulsuz sporcu memnuniyetini sağlayabilen, sporu yayabilen ve yaygın olarak yaptırabilen; centilmenlik ruhuna sahip, rakibine saygı duyan, kendisini önemseyen, çevresini koruyan, arkadaşlarını, ailesini, ülkesini seven ve milli takımlarda hizmet verebilmeyi de hedefleyen ve İzmir Ege Basketbol ruhunu taşıyan sporcular yetiştirebilmektir.

Eğitimimiz, yalnızca belirli bir spor branşını hedef alan teknik eğitim değil,öğrencilerin fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini kapsayan çok yönlü bir eğitimdir.

Basketbol okulundaki çalışma sistemi; gelişim dönemindeki öğrenciler üzerinde, yalnızca fiziksel çalışma ve gelişim ağırlıklı değildir. Öğrenciler spor yaparak sosyal bir çevre içinde kendilerini tanımak, bir ekibe katılmak, ekip üyesi olarak mücadele etmek, paylaşmak, öz çalışma disiplinini kazanmak fırsatını bulurlar.

Basketbol Okullarına devam eden sporcuların, belirli aralıklarla yapılan düzey belirleme testlerinin sonuçlarına bağlı olarak sporcular bir ileri düzeyde çalışan grubuna katılabilir veya kendi gruplarında çalışmalarını sürdürebilirler.

TAŞKIN TOPRAK KİMDİR?

Adım Taşkın Toprak 9 Eylül 1988 İzmir doğumluyum.Basketbola ilk olarak 1997 Yılında İzmirin Karşıyaka ilçesinde Pınar Karşıyaka Spor Kulübünde başladım.1999-2000 yıllarında İzmir Şampiyonluğu, 2000-2001 Yılında İzmir Şampiyonluğu Türkiye 6.lığı, 2001-2002 Yılında İzmir 2.liği ve Türkiye 2.liği, 2002-2003 Yılında İzmir Şampiyonluğu ve Türkiye 3.lüğü başarılarını elde ettim.2003-2004 yılında Darüşşafakaya transfer oldum oyunculuk kariyerimde aldığım en önemli kararda bu oldu. Profesyonel oyunculuk kariyerimi 2007 de sonlandırdım. 2006-2011 Yıllarında Celal Bayar Üniversitesi Basketbol Antrenörlük bölümünden mezun oldum ve daha sonra Amerikanın New York Eyaletine Antrenman bilimi,basketbol eğitimi ve kişisel gelişimim için gittim. NCAA Liginde yardımcı antrenörlük yaptım ve kişisel gelişimimi sürdürebilmek için bir çok çalışmaların ve organizasyonların içinde bulundum.

Şimdi sahip olduğum bilgi ve birikimi gençlerle paylaşmak üzere İZMİR EGE BASKETBOL S.K ün deyim.

Ön Kayıt Formu